Прикордонники
3 червня, 11:29 972

"Під час обстрілу ми були, ніби мішені в тирі" - полковник Білобородченко, прикордонник

У новому випуску "Хоробрі сердця" знайомлять з історіями героїв України – прикордонників, які під час війни стали живим щитом для обстрілів сепаратистів. 

За контроль найбільшої ділянки українсько-російського кордону довжиною у 746 кілометрів відповідав Луганський прикордонний загін. На початок травня українські позиції були тільки на території частини прикордонного загону і в Луганському аеропорту, тому що решту міста контролювали проросійські бойовики.  Полковник Сергій Дейнеко, командир луганського прикордонного загону, сьогодні з жахом згадує свій останній місяць у Луганську, так як бойовики вели полювання на українські прикордонні наряди і не рідко брали в полон.

"Найстрашнішим був обстріл 2 червня. Бойові дії і штурм починались знову і знову, ми ледь встигали вивозити поранених. Пам'ятаю, я тоді зателефонував дружині і сказав, що я її дуже кохаю, і попросив вибачення, що залишаю її з двома маленькими діточками", - розповів полковник.

На щастя, полковник Дайнеко залишився живим та вивів свій загін з-під градів. Однак, на жаль, не всім це вдалось. Бойовому командиру полковнику Ігореві Момоту не вдалось повернутись до сім'ї. Дружина полковника до сих пір із трепетом і гордістю згадує подвиги свого чоловіка. А колеги по службі називають його легендарним.

"Справжній офіцер. Справедливий до солдатів. Дуже добре знав війну. Як справжній командир - карту завжди тримав в голові. Коли він вів наші колони, ми жодного разу не потрапили під обстріл", - зазначив старший сержант Галушко Анатолій

Найгарячішою точкою обстрілу був пункт пропуску "Довжанський", де українські бійці ставали гарматним м'ясом для противника.

"По нас сьогодні пустили близько 250 ракет з території РФ, яка в черговий раз казала, що їм стосовно ракет нічого не відомо. А хлопці продовжують гинути для того, щоб стратегічна і тактична ситуація стала кращою ... під час обстрілу ми – ніби мішені в тирі", - розповів полковник Андрій Білобородченко

Як вдавалось виживати бійцям під час обстрілів, поки їхні руки були зв'язані Мінськими угодами? Про це у випуску "Хоробрих сердець" у неділю, 5 червня, о 15:00.

 

Більше відео - за посиланням: http://2plus2.ua/video/horobri_sercya

Нагадаємо, програма "Хоробрі серця" виходить в ефірі "2+2" щонеділі о 15:00. 

Подібні публікації

Програма "Хоробрі серця" у новому форматі стартує на 2+2

У середу, 14 жовтня, о 16:25 в День Захисника України телеканал "2+2" покаже перший випуск оновленої військово-патріотичної програми "Хоробрі серця". Надалі програма виходитиме щочетверга о 20:20, повтор у неділю о 14:00.
7 жовтня, 14:16

"Хоробрі серця" розкажуть, чи зможуть наші війська відстояти Маріуполь

Маріуполь - важливий порт, великий промисловий центр, улюблений багатьма курорт. Сьогодні - це справжній форпост української армії на сході країни. 
20 квітня, 16:05

"Хоробрі серця" отримали одну з найпрестижніших телевізійних нагород

Патріотичний проект "Хоробрі серця", присвячений подіям на сході України, отримав національну премію "ТЕЛЕзірка 2014".  
16 квітня, 15:36
1355

"Хоробрі серця" розкажуть про героїзм наших солдатів у Дебальцевому

Темою першого випуску "Хоробрих сердець" на "2+2" стане "Дебальцеве: урок мужності".
10 квітня, 16:35

Чим живе сучасна Росія?

Журналісти програми "Цілком таємно" відправились у Росію, що під виглядом туристів провести розслідування та дізнатись, що з себе представляє Росія на сьогодні. 
17 листопада, 13:04

Угода з дияволом: чим доводиться розплачуватись за успіх у політиці?

Програма "Цілком таємно" знайшла докази того, що наші політики у боротьбі за владу не цураються вдаватися до послуг магів та чаклунів.
17 листопада, 15:09

Сапер зі Львівщини Андрій Гук потребує допомоги

Номер картки Ощадбанку 5167 4900 3429 1964 Гук Андрій Мирославович
16 листопада, 18:10