11 грудня, 11:29 1041

"Мою ногу повністю перебило в м'ясо, спасати було просто нічого", - боєць "Азова" з позивним Стаф

Черговий випуск "Хоробрих сердець" присвячений найзапеклішій точці лінії фронту – Мар'їнці – містечку, яке вже давно перетворилось на примару. 

Населений пункт Мар'їнка - районний центр, який прямою дорогою виходить на Запоріжжя та Курахово, де розміщена ТЕЦ, що забезпечує весь Донбас теплом, світлом і водою. Саме тому Мар'їнка постійно піддавалась обстрілам, два з яких стали жахливими штурмами. Після них життя у місті ніби зупинилось…

"Три кілометри до лінії Донецька. А може бути, й навіть менше. До війни тут проживало біля 10 тисяч мешканців. Це місто було районним центром. На сьогодні тут залишилось тільки 6 тисяч жителів", - розповів священник та волонтер Олег Ткаченко.

Стаф, боєць полку "Азов", брав участь у першій зачистці Мар'їнки. Він досі пам'ятає, як того дня все йшло настільки добре, що аж було не по собі. Шосте чуття підказувало йому – має статися щось жахливе. Так і трапилось – почалась запекла перестрілка, у ході якої він зі своїм побратимом Балаганом наступили на фугас.

"Мені ногу повністю перебило в м'ясо. Спасати було просто нічого. Кров запеклася. Ну поки я летів там у повітрі, було звичайно красиво. Все в уповільненій дії: попіл осідає, огоньок горить. І ти весь гориш, аж  магазини плавляться", - поділився своїми спогадами боєць полку "Азов" з позивним Стаф.

Ще одним справжнім героєм став командир 2-ї механізованої роти 28 бригади, кавалер ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, капітан Дмитро Васильєв. Він потрапив у ворожу засідку під час перемир'я 31 травня 2015 року і загинув на місці після вогневого контакту з противником. Йому було всього 29 років…

Хто ще з героїв, імена яких варто знати кожному, безстрашно захищав пекельну точку лінії фронту? Про жахливі події у Мар'їнці з уст очевидців – дивіться у випуску.

Подібні публікації

Батькові шістьох дітей, який пройшов полон і катування, потрібна допомога

Номер картки Приватбанку 4149 4978 3940 9945 Капацій Ганна Михайлівна, мама бійця
2 грудня, 17:50
2 грудня, 13:25
532

Сміливість – це коли страшно, але ти все одно йдеш, – активістка Майдану Марія Берлінська

Новий випуск "Хоробрих сердець" присвячений героям Майдану – студентам, медикам, священикам, беркутівцям, які обрали правильний шлях, та всім тим, що були на Майдані без страху і сумніву. 
27 листопада, 10:34

"Під час обстрілу ми були, ніби мішені в тирі" - полковник Білобородченко, прикордонник

У новому випуску "Хоробрі сердця" знайомлять з історіями героїв України – прикордонників, які під час війни стали живим щитом для обстрілів сепаратистів. 
3 червня, 11:29
972

Про кіборгів українського кордону розкаже програма "Хоробрі серця"

Весною 2014 Росія пішла війною на Україну. І в цій страшній війні першими тримали удар українські прикордонники.
17 листопада, 12:23

Для саперів війна триватиме ще не одне десятиліття

Новий випуск "Хоробрих сердець" присвячений українським героям – саперам, які досі ведуть боротьбу з ворогом, знешкоджуючи міни та боєприпаси, що загрожують життю цивільного населення.
13 листопада, 12:08