Хоробрі серця. Медики
18 серпня, 15:39 654

Хоробрі серця. Медики

За понад два роки бойових дій на Сході країни через руки військових медиків пройшли тисячі українських героїв. Вони витягували їх з того світу. Вони лізли під кулі і снаряди задля того, аби врятувати інших. З болем в серці ампутували понівечені кінцівки, але залишали їх живими. На фронті їх називають "Доками".  Їм безмежно вдячні всі "трьохсоті" цієї війни.

На початку війни більшість військових медиків по всій лінії фронту були добровольці, адже за останні роки перед війною військова медицина в Україні була практично знищена. І це ще один факт, який свідчить, що тодішнє керівництво держави цілеспрямовано готувало нашу армію до швидкої поразки.

Внаслідок, так званої, "реформи армії Януковича" у війську було ліквідовано посади санінструкторів для низових підрозділів, а відтак виявилось, що на фронті немає кому надавати першу допомогу пораненим і немає нікого, хто б міг навчити необстріляних бійців, як цю допомогу надавати собі самому. Адже світова практика говорить, що майже третини людських втрат можна уникнути, якщо навчити бійців найпростішому – зупинити собі кров на полі бою. Але українських солдатів цьому ніхто не вчив. Лише в 2105-му році інститути військової медицини почали відроджуватися в Україні.

Ситуацію в перші місяці війни врятували медики-добровольці, волонтери-самоучки. Багато хто пішов на фронт з медичної сотні Майдану. Про тих, хто з аптечкою замість автомату йде в саме пекло, аби допомогти, дивіться програму Хоробрі серця. Медики у неділю, 21 серпня о 15:55 на 2+2.