4 квітня, 18:22 973

Життя без суду

Скільки отримують судді, котрі не виконують своїх обов'язків, і хто вкрав у громадян право на правосуддя – у програмі Люстратор. Прокляття системи на 2+2 . 

Кілька років поспіль парламент відкладав питання продовження повноважень суддів, у яких закінчився 5-річний контракт. Як результат, дефіцит кадрів у судах, затягування справ і додаткові витрати з бюджету. Сьогодні судові процеси зупиняються, позови не розглядаються, а судді продовжують отримувати зарплатню.  Ні новий закон, ні Вища рада правосуддя не змогли вирішити цю проблему. У деяких районах суди взагалі працюють без служителів Феміди через реформу, яка примушує їх декларувати статки. Люди у мантіях масово пишуть заяви чи йдуть на пенсію.

У журналістському розслідувані Люстратора – вся правда про те, як працює судова система, та імена тих, хто гальмує процес призначення нових суддів.

Як дорого країні "коштують" судді без повноважень та нова реформа? Чи здатна влада зупинити юридичний хаос в Україні? Хто заробляє на правовій кризі? Дивіться більше у програмі Люстратор. Прокляття системи у понеділок, 10 квітня, о 18:00 на 2+2.